Кімната 222

15.03.2024

 
Євгена Коновальця, 18 д, Kyiv
 
Проєкт «Кімната 222», на якому його учасники представлять не тільки свої художні твори, але виконають свої найкращі пісні у складі рок-гурту «222», в пам’ять про Антона Яковенка.
 
Куратори проєкту: Антон Логов, Андрій Сидоренко

Керівник проєкту: Ігор Абрамович
 
В основі проєкту історія друзів-художників, які у 2022 році заснували музичний гурт «222». Серед його учасників: Антон Логов, Андрій Дудченко, Юрій Денисенков, Андрій Яковенко та Євген Піскунов. На концертах та репетиціях до них також час від часу доєднуються Олександр Ляпін, Нікіта Наслімов і Флора Гаценко.

«Кімната 222» стала для них місцем творчого пошуку, де пишуться вірші, створюється музика та з’являються ідеї майбутніх творів мистецтва – від інсталяцій до живопису і сценографії.
Автори працюють на перетині різних медіа, як у просторі свого улюбленого місця зустрічей, так і в експозиції галерей, музеїв та арт-центрів, у яких вони створюють спільні проєкти. Отже, «Кімната 222» існує не тільки як конкретне місце, а і як джерело творчих експериментів, які виходять далеко за його межі.

Кожен з представлених художників розвиває відмінний від інших учасників спільноти спосіб самовираження у візуальному мистецтві.

Антон Логов фіксує час, як образ і філософську категорію. В його абстракціях домінують колір і незбагненний простір. У творах останніх двох років – реакція на війну.

Андрій Дудченко створює у своєму живописі метафізичні простори, в яких він мандрує історією культур різних епох та народів. Його цікавить геометризм, монументальність та конструкція форм.
Юрій Денисенков працює з темою пам’яті, часу та псевдореальності. Відправною точкою у створенні образів він вважає фотографії з сімейного альбому та кадри з фільмів.
Андрій Яковенко працює переважно з пейзажем, антропологічним та техногенним слідом у ньому. Його експресивний живопис створює відчуття позачасовості та постреальності.
Предметом творчих експериментів Євгена Піскунова є трансформація тілесності в сучасній культурі, в проєкті він представляє серію портретів учасників гурту «222».
Flora Gatsenko використовує фрагменти вишивок своєї бабусі та її ниток, яким налічується вже близько 100 років, у власних мистецьких роботах. Доповнюючи вишиванням графіку на папері, картоні, полотні, фотографіях, дереві, прагне продовжити зв'язок зі своєю родиною, переважна частина якої вже померла.
Нікіта Наслімов дивиться на життя через оптику ліричної меланхолії. Як філософ він досліджує тему відчуження та соціальної нерівності.
Олександр Ляпін є автором численних сюрреалістичних колажів, які занурюють глядача у саркастичну еволюцію його фантастичних персонажів.
 
Проєкт присвячений Антонові Яковенку, який віддав своє життя на фронті 26 лютого 2024 року заради Батьківщини і всього що він любив: родини, друзів, мистецтва. Також він дуже любив музику. В уривчастих розмовах телефоном зі своїм братом Андрієм та іншими учасниками гурту «222» він не хотів розповідати про те, як йому на фронті, але хотів знати, що ми живемо на повну те життя, яке він полишив. «Вжарте рокєшник, хлопці!» – завжди казав Антон.